Srdečne Vás pozývame na 1. ročník podujatia pre psíkov, majiteľov a tiež deti - Deň Aktívneho psa so súťažnými hrami pre psíkov, stanoviskami s poradenstvom z rôznych oblastí starostlivosti o psíkov a ukážkami prác hasičov, záchranárskych či intervenčných (terapeutických) psíkov.

Taktiež sa môžete tešiť na ukážky psích športov Agility a Hoopers a keď nám podmienky dovolia, tak aj označovanie pachu - Nosework. K dispozícii budú aj stánky s maškrtami a doplnkami pre psíkov, no a keďže je to aj podujatie pre deti, okrem stánkov s dobrotami bude možnosť aj maľovania na tvár.

Príďte s nami osláviť Medzinárodný deň psov, predstaviť svojho psíka a odniesť si malú pozornosť.

Hlavným partnerom podujatia je firma Plaček Premium - sieť chovateľských potrieb SuperZOO, ktorá naše akcie už dlhodobo sponzoruje cenami pre víťazov a štartovacími balíčkami, za čo jej veľmi pekne ďakujeme a tiež aj ostatným sponzorom, ktorý nám prispeli skvelými cenami :-)

Bližšie informácie, presný harmonogram programu a prihlasovanie bude zverejnené dodatočne, takže sledujte stránku alebo udalosť.

 Tešíme sa na Vás!!!

Za priestor, kde sa uskutoční 1. ročník podujatia Deň Aktívneho psa - teda ihrisko na Strednej priemyselnej škole v Novom Meste nad Váhom veľmi pekne ďakujem vedeniu školy, ktoré mi vyšlo v ústrety, veľmi si to vážim a mám z toho obrovskú radosť.1. sponzorom Dňa Aktívneho psa je česká firma Inca Collagen s.r.o., ktorá nám darovala vzorky a 3 balenia čistého 100% hydrolyzovaného kolagénu z rýb Incapet Collagen, ktorý je vo forme prášku a navyše bez prísad a farbív.

Srdečne ďakujeme www.incapetcollagen.com2. sponzorom Dňa Aktívneho psa je eshop PUDLÍČEK, ktorý vznikol v roku 2017 ako malý rodinný eshop a postupom času sa vypracoval na jeden z väčších slovenských eshopov, no aj napriek tomu stále funguje v rodinnom duchu. Prvoradá je pre neho spokojnosť zákazníka, najmä toho štvornohého. Názov PUDLÍČEK už teda nie je len názov, ale aj značka kvality, poctivosti a najmä lásky k povolaniu. Eshop ponúka oblečenie, hračky, pamlsky, kozmetiku, obojky a rôzne iné doplnky pre psíkov. Za pamlsky, preťahovadlá a lízacie podložky veľmi pekne ďakujeme www.pudlicek.sk 

3. sponzorom podujatia je rodinný eshop oblecpsa.sk so zameraním na psíkov, ktorý ponúka produkty najvyššej kvality, či už ide o maškrty z čisto prírodných surovín vhodné aj pre psíkov s mnohými zdravotnými problémami, výživové doplnky, kozmetiku, pohodlné peliešky alebo oblečenie z kvalitného a príjemného materiálu. Eshop sa snaží na trh prinášať značky, ktorým nie je ľahostajné zdravie psíkov a samotný proces výroby, pričom neustále hľadá nových dodávateľov z celého sveta. Jeho cieľom je kvalita, nie kvantita a samozrejme spokojnosť každého psíka a jeho majiteľa. Zároveň sa snaží podporovať zaujímavé podujatia, združujúce komunitu psíčkarov a tiež útulky a organizácie, ktoré pomáhajú zvieratám na Slovensku. Z každého nákupu odkladá 1%, ktoré sa daruje na tieto účely.

....

....

PROPOZÍCIE

DÁTUM: 27. 8. 2022

MIESTO: Stredná priemyselná škola, Bzinská 11, Nové Mesto nad Váhom (google maps)

ČAS ZAČIATKU: 8:30 - 9:00 (ešte bude upresnený)

VSTUP VOĽNÝ

POPLATOK ZA SÚŤAŽE A PREDSTAVENIE PSÍKA V ZÁVERE: 5-7 Eur (suma aj spôsob úhrady bude ešte upresnený)

UZÁVIERKA PRIHLÁŠOK: 21. 8. 2022 - platné po uhradení poplatku

6 súťažných stanovísk s hrami, ktoré sú svojou štruktúrou jednoduché a zároveň úplne rozdielne, aby každý psík v niečom vynikol (prinášanie, preťahovanie, jedenie atď).

Čo budete potrebovať: vodítko, pevný obojok (nie škrtiaci ani elektrický), vakcinačný preukaz / pet pas, pamlsky, misku, vodu pre psíka aj pre seba, deku na sedenie a uterák na namočenie a schladenie psíka, v prípade potreby náhubok

PRIEBEH PODUJATIA: PREZENTÁCIA

                                               SÚŤAŽE I.

                                               UKÁŽKY I.

                                               SÚŤAŽE II.

                                               UKÁŽKY II.

                                               VYHODNOTENIE SÚŤAŽÍ

                                               PREZENTÁCIA PSÍKOV K MDP

UKÁŽKY PRÁC: hasičský zbor

                                 záchranárske psy

                                 intervenčné (terapeutické) psy

UKÁŽKY AKTIVÍT: hoopers

                                        nosework

                                        hersenwerk (možnosť vyskúšať si)

                                        agility

PREZENTÁCIA PSÍKOV K MDP: predstavte svojho parťáka, ktorý obdrží malý darček k Medzinárodnému dňu psov :-)

KAŽDÝ SÚŤAŽIACI OBDRŽÍ ŠTARTOVACÍ BALÍČEK A ÚČASTNÍCKY DIPLOM. 

K DISPOZÍCII BUDE: 

informačný stánok VÝŽIVA PSOV

informačný stánok FYZIOTERAPIA PSOV

informačný stánok STAROSTLIVOSŤ O KOŽU A SRSŤ, ozonoterapia

informačný stánok VÝCHOVA A VÝCVIK PSOV

informačný stánok a prezentácia psíkov z útulku NÁDEJ

maľovanie na tvár

stánky s maškrtami pre deti

stánky s hračkami, doplnkami a pamlskami pre psíkov

VETERINÁRNE PODMIENKY: predloženie preukazu/pet passu s platnou vakcináciou proti infekčným ochoreniam a besnote nie staršiou ako 1 rok a nie mladšou ako 3 týždne, potvrdenie o odčervení alebo koprologickom vyšetrení nie staršie ako 3 mesiace. Každý pes prejde kontrolou kože a srsti.

Každý účastník je zodpovedný sám za svojho psa a za škody na majetku či zdraví, ktoré spôsobí organizátorovi podujatia, iným účastníkom, iným psom či majiteľovi objektu, kde sa podutie koná.

Každý pes musí byť počas celého trvania podujatia pripnutý na vodítku a mať pevný obojok (nie škrtiaci či elektrický) alebo postroj. Problémovým psom je majiteľ povinný nasadiť náhubok aby sa predišlo zraneniu osôb alebo zvierat. 

Každý majiteľ si je povinný po svojom štvornohom kamarátovi pozbierať exkrementy - prosím dodržujte to, pretože každý jeden účastník svojím správaním prispieva k vytváraniu obrázka, ktorý si o sebe my psíčkari robíme a od toho sa odvíja aj to, či nám výjdu v ústrety s usporiadaním ďalšej akcie alebo čohokoľvek, čo by sme v budúcnosti chceli presadiť ohľadom kynológie a psov v našom meste.

Deti do 15 rokov sa môžu zúčastniť len v sprievode dospelej osoby.

Teším sa na všetkých dvojnohých aj štvornohých účastníkov a verím, že spolu prežijeme príjemnú sobotu :-)


P.S. keďže je to aj podujatie pre deti, prosím, správajme sa všetci ohľaduplne a tak ako si budeme my dávať pozor na psíkov, verím, že si budú dávať aj rodičia na svoje deti, aby k žiadnej nepríjemnej situácii nedošlo. Stále musíme mať na pamäti pravidlo, že najskôr sa treba opýtať než si psíka pohladkáme. Nie každý má rád kontakt s cudzím človekom alebo dieťaťom. A takisto sa v blízkosti cudzích psíkov musíme správať kľudne, neskákať a nekričať, prísť k psíkovi odpredu nie odzadu, aby sme ho nezaskočili alebo nevyľakali a sledovať ako s nami komunikuje telom a aké signály nám vysiela ;-)