Srdečne Vás pozývame na 1. ročník podujatia pre psíkov, majiteľov a tiež deti - Deň Aktívneho psa so súťažnými hrami pre psíkov, stanoviskami s poradenstvom z rôznych oblastí starostlivosti o psíkov a ukážkami prác hasičov, záchranárskych či intervenčných (terapeutických) psíkov.

Taktiež sa môžete tešiť na ukážky psích športov Agility a Hoopers a keď nám podmienky dovolia, tak aj označovanie pachu - Nosework. K dispozícii budú aj stánky s maškrtami a doplnkami pre psíkov, no a keďže je to aj podujatie pre deti, okrem stánkov s dobrotami bude možnosť aj maľovania na tvár.

Príďte s nami osláviť Medzinárodný deň psov, predstaviť svojho psíka a odniesť si malú pozornosť.

Hlavným partnerom podujatia je firma Plaček Premium - sieť chovateľských potrieb SuperZOO, ktorá naše akcie už dlhodobo sponzoruje cenami pre víťazov a štartovacími balíčkami, za čo jej veľmi pekne ďakujeme a tiež aj ostatným sponzorom, ktorý nám prispeli skvelými cenami :-)

Bližšie informácie, presný harmonogram programu a prihlasovanie bude zverejnené dodatočne, takže sledujte stránku alebo udalosť.

 Tešíme sa na Vás!!!

Za priestor, kde sa uskutoční 1. ročník podujatia Deň Aktívneho psa - teda ihrisko na Strednej priemyselnej škole v Novom Meste nad Váhom veľmi pekne ďakujem vedeniu školy, ktoré mi vyšlo v ústrety, veľmi si to vážim a mám z toho obrovskú radosť.1. sponzorom Dňa Aktívneho psa je česká firma Inca Collagen s.r.o., ktorá nám darovala vzorky a 3 balenia čistého 100% hydrolyzovaného kolagénu z rýb Incapet Collagen, ktorý je vo forme prášku a navyše bez prísad a farbív.

Srdečne ďakujeme www.incapetcollagen.com2. sponzorom Dňa Aktívneho psa je eshop PUDLÍČEK, ktorý vznikol v roku 2017 ako malý rodinný eshop a postupom času sa vypracoval na jeden z väčších slovenských eshopov, no aj napriek tomu stále funguje v rodinnom duchu. Prvoradá je pre neho spokojnosť zákazníka, najmä toho štvornohého. Názov PUDLÍČEK už teda nie je len názov, ale aj značka kvality, poctivosti a najmä lásky k povolaniu. Eshop ponúka oblečenie, hračky, pamlsky, kozmetiku, obojky a rôzne iné doplnky pre psíkov. Za pamlsky, preťahovadlá a lízacie podložky veľmi pekne ďakujeme www.pudlicek.sk 

3. sponzorom podujatia je rodinný eshop oblecpsa.sk so zameraním na psíkov, ktorý ponúka produkty najvyššej kvality, či už ide o maškrty z čisto prírodných surovín vhodné aj pre psíkov s mnohými zdravotnými problémami, výživové doplnky, kozmetiku, pohodlné peliešky alebo oblečenie z kvalitného a príjemného materiálu. Eshop sa snaží na trh prinášať značky, ktorým nie je ľahostajné zdravie psíkov a samotný proces výroby, pričom neustále hľadá nových dodávateľov z celého sveta. Jeho cieľom je kvalita, nie kvantita a samozrejme spokojnosť každého psíka a jeho majiteľa. Zároveň sa snaží podporovať zaujímavé podujatia, združujúce komunitu psíčkarov a tiež útulky a organizácie, ktoré pomáhajú zvieratám na Slovensku. Z každého nákupu odkladá 1%, ktoré sa daruje na tieto účely.

4. sponzorom je Laret - výroba domácich pečených pamlskov pre psíkov z kvalitných potravín bez zbytočne pridaných farbív a umelých prísad. Pamlsky sú nabité rôznymi vitamínmi, ktoré psíkom len prispejú k správnemu fungovaniu organizmu :-) Nielenže nám chystajú sponzorské balíčky, ale na našom podujatí si môžete nakúpiť priamo v ich stánku.

Takýchto krásnych 18 kokárd od Království kokard čaká na víťazov súťaží. Takže ak chcete o ne zabojovať, nezabudnite sa registrovať - máte na to už len posledný týždeň, UZÁVIERKA je totiž budúcu nedeľu 21. 8. Registrovať môžete so psíkmi aj deti, momentálne máme prihlásené najmladšie 2 a pol, 4 a 5 rokov, mládež a aj dospelákov :-)

Ako 5. sponzora by som rada predstavila Lucku Perdekovú a jej IVJU, ktoré nám do súťaží darovalo 20 takýchto krásnych a úžasných handmade skladacích cestovných misiek. Lucka okrem misiek vyrába aj hračky, vodítka, stopovačky, spacie vaky, vankúše a ďalšie doplnky pre psíkov a mačičky, ktoré nájdete u nej na stránke, určite stojí za to, si ju pozrieť :-)

Z celého srdca ďakujeme www.ivju.sk za úžasné ceny :-)

6. sponzorom je firma www.doglife.sk, ktorá na slovenský trh distribuuje granule a krmivá pre psov a mačky. Nám darovala vzorky za studena lisovaných granúl a pamlskov od českej značky Yoggies, taktiež dve 1,2kg balenia tohto krmiva s probiotikami bez zbytočnej chémie, obilia a konzervantov.

Ďakujeme www.yoggies.sk

7. sponzorom sú Handmade by EVAS, ktoré sa venujú výrobe módnych doplnkov pre psíkov a ich majiteľov. Pre víťazov darujú poukážky na výrobky z bavlnenej látky podľa vlastného výberu.

8. sponzorom je Ibero Natural www.pet-market.sk, www.krmeni.cz, ktoré nám zaslali 3 balenia krmiva Ibero Natural, 3x lososový olej, 3x veľké kosti, 3x malé kosti, 3x postroj, vzorky krmiva Ibero Natural a zľavové poukážky na nákup, za čo veľmi  ďakujem :-)

Takéto 3 chutné kytičky nám na podujatie darovali Kytice zo sladkostí, ktoré nájdete na FB a ktoré sa tak stali 9. sponzorom podujatia, za čo im veľmi pekne ďakujem :-)

Chutné koláčiky nám pre súťažiacich napečie Pekáreň Istria, v ktorej si môžete na Dukelskej 1 v NMnV hneď oproti železničnej stanici nakúpiť sladké či slané pečivo, chlebíky alebo len tak posedieť pri kávičke :-)

Ďakujem pekne Pekárni Istria, že sa stala naším 10. sponzorom :-)

11. sponzorom sú www.Chrumkavosti.sk - teda slané a sladké semienkové placky a ovocné rolky. Sú to sušené dobrotky s perfektným zložením - nie je v nich žiaden pridaný cukor, lepok ani mlieko a neobsahujú žiadne živočíšne produkty. Placky sú plné semienok, ovocia či zeleniny. Ovocné roly sú vyrábané len z ovocia bez pridaného cukru. Doplnené môžu byť o škoricu, medovku či mätu :-)

Dnes mi nečakane prišli dva dokopy 28kg balíky od 12. sponzora - firmy BELCANDO v ktorom nám zaslali cez 40 skladacích misiek, šiltoviek, klikerov, pinziet na vyberanie kliešťov, tašiek, 100ks vzoriek krmiva Belcando a pre organizačné účely vytyčovaciu pásku, za čo firme www.belcando.sk veľmi pekne ďakujem :-)

Aj www.kukan.eu, ktorý nájdete na Malinovského ulici v NMnV nám pripraví pre súťažiacich na podujatie obložené chlebíčky.

V ponuke u nich nájdete aj štrúdle, pagáče, chuťovky, kysnuté koláče, dobroty, obložené chlebíčky, dezerty, bagety, studené misy ale aj nápoje či kávičku, ktoré si môžete vychutnať priamo u nich v kaviarničke alebo objednať na rôzne udalosti.

Ľudia v Dogttone milujú farebnosť a na základe toho vytvárajú aj rôzne produkty pre psíkov ;-) Nájdete u nich rôzne hračky, vodítka pre psíkov ale aj šperky určené pre ľudí.

Dogtton ako 14. sponzor daruje našim víťazom preťahovacie hračky a taktiež ich stánok môžete nájsť aj na našom podujatí a vybrať niečo farebné aj pre svojho psíka ;-)

Za chutné mlsky, ktoré si budete môcť nájsť v sobotu v balíčkoch ďakujem Renatke z Dobroty od Renáty, ktorá pre Vašich havkáčov vysušila takéto množstvo čistého hovädzieho mäska ;-)

V ponuke má rôzne druhy sušeného mäsa či vnútorností bez akýchkoľvek pridaných látok či konzervantov a aktuálnu ponuku vždy nájdete na jej stránke Dobroty od Renáty ;-)

Ďakujeme spoločnoti TESCO, že sa rozhodla podporiť naše podujatie nápojmi a sladkosťami pre deti, veľmi si to vážime :-)

Ďakujem, www.tesco.sk

Aj značka KW nám prispela kvalitnou kozmetikou - argánovým šampónom a balzamom, tiež hrebeňom a plyšovou hračkou :-)

Ďakujeme www.kwshop.sk

Ďakujeme Candy Queen, že nám tiež prispela sladkými balíčkami pre detičky ;-)

Aj predajni potravín UNIVERZAL Mitošinková na ulici Lieskovská 6 na Záhumeniciach v NMnV ďakujeme za nápoje a pochutiny na akciu ;-)

Krabicou plnou hračiek a pamlskov nás obdaroval eshop Nivadog.eu so skutočne kvalitnými krmivami pre psíkov, kde každý jeden produkt vyberajú do ponuky na základe jeho zloženia a skutočnej vhodnosti a bezpečnosti pre psíkov. Individuálny prístup a poradenstvo pri výbere krmiva pre rôzne skupiny psíkov vrátane alergikov ju tu samozrejmosťou. V ponuke nájdete najmä krmivá a maškrty, no tiež prírodné výživové doplnky a základné chovateľské potreby.

Ďakujeme www.nivadog.eu

Aj firma Pučálka s.r.o. nám prispela vzorkami vlastného holistického krmiva Marp, ktoré v roku 2012 uviedli na trh. V tejto privátnej značke využili svoje skúsenosti z oblasti distribúcie a výživy a vytvorili receptúry presne podľa svojich požiadaviek - teda krmivá, ktoré sú zamerané na maximálnu funkčnosť. V rámci krmiva Marp ponúkajú niekoľko radov granúl, konzerv a pamlskov pre psy a mačky. 

Ďakujeme, www.krmiva-pucalka.cz

Aj na takýchto sladučkých ovocných kožiach bez chemických prísad či konzervantov budete mať možnosť si pochutiť na podujatí. 

Vysušili ich pre Vás Placky Džanka a vyrábajú sa priamo v NMnV, takže si ich môžete objednať cez FB stránku Placky Džanka ;-)

Ďakujeme :-)

Za slaný aj sladký popcorn, po ktorom sa na podujatí určite len tak zapráši, ďakujeme Petrovmu popcornu, ktorý nájdete pri OD Jednota v Novom Meste nad Váhom.

Ďakujeme, Petrov Popcorn ;-)

Na podujatí budete vidieť ukážky noseworku a hoopers v podaní psíkov zo 4 Active paws. Ak Vás zaujmú, na pravidelné tréningy sa k nim môžete pripojiť na nosework v Piešťanoch a Trnave a na hoopers v Trnave.

Taktiež sa môžete tešiť na ukážky zásahu Hasičského zboru z Čachtíc a dohľadanie zranených osôb psíkmi z Kynologickej záchrannej brigády TN.

Háčkované od Mishel nám na podujatie venuje takýchto 3 krásnych hrošíkov :-) Za týmto názvom sa skrýva šikovná mamina 4 detí, ktorá rada háčkuje - najradšej rôzne hračky ale v ponuke má tiež aj šatky, ktoré nájdete na jej bohatej fb stránočke. V šikovnosti ale nezaostávajú ani jej dievčatá - dve z nich budete môcť vidieť na našom podujatí na ukážkach agility ;-)

Za týchto krásnych hrošíkov zo srdca ďakujem Háčkované od Mishel, v sobotu určite potešia nejedno malé srdiečko <3

Na podujatí nájdete aj stánok TraumaPet, ktorý ponúka prípravky na starostlivosť o domáce zvieratá pri problémoch s ušami, očami, zubami, kožou a srsťou s jedinečnou účinnou látkou Nanocomplex (R) s koloidným striebrom, ktoré patrí medzi vzácne kovy s antibakteriálnymi a protizápalovými účinkami preukázanými mnohými štúdiami a historickými skúsenosťami. Používa sa aj na dlhodobo sa nehojace rany, na ktoré klasické antibiotiká kvôli rezistencii nezaberajú.

Víťazom taktiež darujú balíčky s produktami, z čoho sa veľmi teším a ďakujem za ne, www.traumapet.sk

A naším hlavným niekoľkoročným partnerom je maloobchodná sieť chovateľských potrieb SuperZOO, ktorej ďakujeme za štartovacie balíčky a tiež pamlsky či pochúťky od firmy Plaček Premium nájdete v taškách pre víťazov či v balíčku k Medzinárodnému dňu psov ;-)

Ďakujeme www.superzoo.sk

PROPOZÍCIE

DÁTUM: 27. 8. 2022

MIESTO: Stredná priemyselná škola, Bzinská 11, Nové Mesto nad Váhom (google maps)

ČAS ZAČIATKU: 8:30 - 9:00 (ešte bude upresnený)

VSTUP VOĽNÝ

UZÁVIERKA PRIHLÁŠOK: 21. 8. 2022

6 súťažných stanovísk s hrami, ktoré sú svojou štruktúrou jednoduché a zároveň úplne rozdielne, aby každý psík v niečom vynikol (prinášanie, preťahovanie, jedenie atď).

Čo budete potrebovať: vodítko, pevný obojok (nie škrtiaci ani elektrický), vakcinačný preukaz / pet pas, pamlsky, misku, vodu pre psíka aj pre seba, deku na sedenie a uterák na namočenie a schladenie psíka, v prípade potreby náhubok

PRIEBEH PODUJATIA: PREZENTÁCIA

                                               SÚŤAŽE I.

                                               UKÁŽKY I.

                                               SÚŤAŽE II.

                                               UKÁŽKY II.

                                               VYHODNOTENIE SÚŤAŽÍ

                                               PREZENTÁCIA PSÍKOV K MDP

UKÁŽKY PRÁC: hasičský zbor

                                 záchranárske psy

                                 intervenčné (terapeutické) psy

UKÁŽKY AKTIVÍT: hoopers

                                        nosework

                                        hersenwerk (možnosť vyskúšať si)

                                        agility

PREZENTÁCIA PSÍKOV K MDP: predstavte svojho parťáka, ktorý obdrží malý darček k Medzinárodnému dňu psov :-)

KAŽDÝ SÚŤAŽIACI OBDRŽÍ ŠTARTOVACÍ BALÍČEK A ÚČASTNÍCKY DIPLOM. 

K DISPOZÍCII BUDE: 

informačný stánok VÝŽIVA PSOV

informačný stánok FYZIOTERAPIA PSOV

informačný stánok STAROSTLIVOSŤ O KOŽU A SRSŤ, ozonoterapia

informačný stánok VÝCHOVA A VÝCVIK PSOV

informačný stánok a prezentácia psíkov z útulku NÁDEJ

maľovanie na tvár

stánky s maškrtami pre deti

stánky s hračkami, doplnkami a pamlskami pre psíkov

VETERINÁRNE PODMIENKY: predloženie preukazu/pet passu s platnou vakcináciou proti infekčným ochoreniam a besnote nie staršiou ako 1 rok a nie mladšou ako 3 týždne, potvrdenie o odčervení alebo koprologickom vyšetrení nie staršie ako 3 mesiace. Každý pes prejde kontrolou kože a srsti.

Každý účastník je zodpovedný sám za svojho psa a za škody na majetku či zdraví, ktoré spôsobí organizátorovi podujatia, iným účastníkom, iným psom či majiteľovi objektu, kde sa podutie koná.

Každý pes musí byť počas celého trvania podujatia pripnutý na vodítku a mať pevný obojok (nie škrtiaci či elektrický) alebo postroj. Problémovým psom je majiteľ povinný nasadiť náhubok aby sa predišlo zraneniu osôb alebo zvierat. 

Každý majiteľ si je povinný po svojom štvornohom kamarátovi pozbierať exkrementy - prosím dodržujte to, pretože každý jeden účastník svojím správaním prispieva k vytváraniu obrázka, ktorý si o sebe my psíčkari robíme a od toho sa odvíja aj to, či nám výjdu v ústrety s usporiadaním ďalšej akcie alebo čohokoľvek, čo by sme v budúcnosti chceli presadiť ohľadom kynológie a psov v našom meste.

Deti do 15 rokov sa môžu zúčastniť len v sprievode dospelej osoby.

Teším sa na všetkých dvojnohých aj štvornohých účastníkov a verím, že spolu prežijeme príjemnú sobotu :-)


P.S. keďže je to aj podujatie pre deti, prosím, správajme sa všetci ohľaduplne a tak ako si budeme my dávať pozor na psíkov, verím, že si budú dávať aj rodičia na svoje deti, aby k žiadnej nepríjemnej situácii nedošlo. Stále musíme mať na pamäti pravidlo, že najskôr sa treba opýtať než si psíka pohladkáme. Nie každý má rád kontakt s cudzím človekom alebo dieťaťom. A takisto sa v blízkosti cudzích psíkov musíme správať kľudne, neskákať a nekričať, prísť k psíkovi odpredu nie odzadu, aby sme ho nezaskočili alebo nevyľakali a sledovať ako s nami komunikuje telom a aké signály nám vysiela ;-)