PSIE TRIKY

Učenie trikov napomáha zvyšovať mentálnu kapacitu mozgu a obratnosť psa, po spojení jednotlivých trikov do choreografie môže psík "tancovať".

Učenie psích trikov je zábava pre človeka aj pre psíka a neskôr môže byť veselým predstavením pre obecenstvo.

Je to niečo ako Dog Dancing, len bez choreografie a hudby, takže ak nemáte cit pre tanec a pohyb (tak ako ja), je to vhodná a zábavná alternatíva a psík o nič nepríde :-)

Pri nácviku sa využíva výhradne pozitívna motivácia a pamlsky. Aj keď sa niektoré prvky dajú naučiť aj mechanicky, efektívnejšie je však využitie markera, t.j. označovača, vďaka ktorému sa pes učí premýšľať samostatne a ponúkať rôzne správanie, ktoré mu týmto markerom potvrdzujeme (viac o kliker tréningu TU).

Výhodou tohto športu je okrem posilnenia vzájomného puta u psíka aj zlepšenie pohyblivosti, balancu a schopnosti vnímať a pracovať s rôznymi časťami svojho tela. Prostredníctvom učenia zamestnávame ich myseľ čím pomáhame zvyšovať ich koncentráciu a stimulovať mozog.

Plusom je aj to, že pri tejto aktivite nepotrebujeme žiadne špeciálne miesto alebo drahé pomôcky, len pozitívnu myseľ, veeeeľa odmien a chuť sa naučiť niečo nové :-)